Projekti nimi: Pärnumaa ühistranspordi ühtne pileti- ja infosüsteem
Projekti kood: EU50084

Projekti rahastamine: Euroopa Regionaalarengu Fond
Meetme rakendusüksus: Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Projekti rahastatakse vastavalt Vabariigi Valitsuse poolt heaks kiidetud ja Euroopa Komisjoni poolt kinnitatud „Ühtekuuluvuspoliitika fondide rakenduskava 2014-2020” prioriteetse suuna „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete arendamine ja piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tingimustele.

Toetussumma:
Omafinantseering:
  579 533,40 EUR
102 270,60 EUR
Mitteabikõlbulik osa:
Projekti kogumaksumus:
  0,00 EUR
681 804,00 EUR
Projekti elluviimise aeg:
Projektijuht:
  29.02.2016 - 30.04.2018
Andrus Kärpuk

Projekti eesmärk: Võetakse kasutusele kogu Pärnumaad hõlmav ühistranspordi ühtne pileti- ja infosüsteem, mis võimaldaks kasutada erinevaid busse ja tulevikus ka muid ühistranspordi liike ühe ja sama piletiga ning saada täpset bussiinfot. Projekti elluviimise tulemusel luuakse tänapäeva nõuetele vastav elektrooniline pileti- ja infosüsteem, mis on integreeritav teiste Eestis kasutatavate süsteemidega ning omab võimet kontaktivabade pangakaartide kasutuselevõtuks.

Projektist:
Pärnumaal luuakse ühistranspordi ühtne elektrooniline piletisüsteem ning sellega seotud infosüsteem. Mitme erineva  piletisüsteemi (linna- ja maaliinid, õpilassõidud), mida seni korraldavad viis erinevat bussifirmat ja bussijaam,  asemel tekib üks, mida opereerib MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus. Võimalikuks saab sõiduõiguse vormistamine internetis, viipekaardid ning nii mobiilirakenduse kui olulisemates peatustes asuvate tabloode kaudu teabe saamine busside saabumisaja kohta reaalajas.

Piletisüsteemiga paigaldatakse kõigisse avalikku liinivedu teostavatesse bussidesse viipekaardil põhinevad ühesugused kassaseadmed, mis teevad võimalikuks sama piletiga erinevate busside kasutamise nii linnas kui maal. Luuakse mobiilirakendus reaalajas bussiinfo saamiseks. Olulisemad bussipeatused linnas ja vallakeskustes saavad reaalajas töötavad infotablood. Luuakse elektrooniline sõiduõiguse vormistamise keskkond, mis võetakse kasutusele ka ühistranspordi keskterminalis, asukohaga Pärnu linnas. Hangitakse sõiduõiguse kontrollimise seadmed ning tööle hakkab klientidele mõeldud info- ja tugitelefon.

Projekt muudab olemasolevad ühendused ristkasutatavaks, avardades oluliselt sõiduvõimalusi. Reaalajas töötav infosüsteem aitab sõitjatel ühendusvõimalustes paremini orienteeruda.

Lisainformatsioon:

Andrus Kärpuk
MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskus

juhataja
+372 510 0861
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.