Pärnu linna ja maakonna bussides on nüüdsest võimalik valideerida tavalise ühiskaardi asemel uut moodi - mobiiltelefoni kasutades.

Selle asja nimi on mTasku.

Valideerimine käib väga lihtsalt – täpselt sama moodi, kui tavalise kiipkaardiga. Telefon asetatakse (tavaliselt tagaküljega) vastu validaatorit. Sama moodi käib ka kontrollseadmega sõiduõiguse kontroll

Valideerida saab telefonis olevat kaarti ka siis, kui telefon on välja lülitatud või selle aku tühjaks saanud. Seega ei maksa midagi sellise sõitja jutt, kes ütleb, et tal on sõiduõigus telefonis olemas, aga seda ei näe, sest aku on tühjaks saanud.

 

Mõned lisateadmised veel silmaringi laiendamiseks:

  1. mTasku kasutamine valideerimiseks on võimalik peale Pärnu linna ja maakonnaliinide busside ka Tallinnas, Harjumaal ja Tartu linnas.
  2. mTasku on praegu võimalik ainult Telia klientidele ja Android- telefonidega, kuid see ring tulevikus laieneb.
  3. Inimene, kes tahab, et tema telefon töötaks ühiskaardina, peab Telia esinduses vahetama tavalise SIM-kaardi ringi NFC SIM-i vastu ning laadima telefoni mTasku äpi. https://www.mtasku.ee/uhiskaart/
  4. Kui inimesel juba tavaline isikustatud ühiskaart on, siis mTaskusse ühiskaardi tegemine jätab ka tavalise kaardi kehtima. Seega saab inimesel olla kaks isikustatud kaarti - üks tavaline ja teine telefonis. Mõlemal on samad sõiduõigused ja rahasumma.
  5. Valideerimisel peab asetama telefoni vastu validaatorit tavaliselt tagaküljega, kus enamikul telefonidel on antenni koht. Mõnel telefonil on antenn veidi teise koha peal, siis peab lihtsalt telefoni nihutama ja uuesti proovima. 
  6. mTaskut saab kasutada ka muude panga- ja kliendikaartide hoidmiseks ja kasutamiseks telefonis
  7. Pärnumaal väljastatakse NFC SIM kaarte alates 13. novembrist ning inimeste huvi on kiiresti kasvav.